Teknoloji, internet, web, girişimler, sosyal medya

Web sitemizde 21 kategori'de 479 makale'ye yazılmış 1265 yorum bulunmaktadır.

IvyGuide cihazı siz kitap okurken çeviri yapıyor!

Kategori: Teknoloji
28 Jan 2013
0 Yorum
250 Kez Okundu

IvyGuide cihazı siz kitap okurken çeviri yapıyor!

Öğrendiğimiz yeni bir dili geliştirmenin en iyi yöntemlerinden birisi de kitap okumaktır. Kitap okudukça yeni kelimelerle karşılaşırız ve bu kelimelerin anlamlarını öğrendikçe dilimizi geliştiririz. Ancak çoğu kişi karşılaştığı yeni kelimelerin anlamlarına ulaşmak için oldukça zaman harcıyor ve kimi zaman sıkılıp kitabı bir kenara bırakıyor. Bu sorunları değerlendiren ve yabancı dilde yazılmış kitapların daha rahat nasıl okunabileceğinin yanıtını arayan 3 tasarımcı IvyGuide’ı geliştirmiş.

IvyGuide kalemlerin üzerine eklenebilen ve bu sayede kitap okurken kalem ile altını çizdiğiniz yabancı kelimelerin anlamlarını kitabın üzerine yansıtan bir çeviri cihazı. Örneğin yabancı dilde yazılmış bir kitap okuyorsunuz. Bu cihazı bir kalemin üzerine yerleştiriyorsunuz. Kitabı okurken anlamını bilmediğini bir kelimeyle karşılaşırsanız kelimenin altını çiziyorsunuz. Sonrasında kelimenin anlamı cihaz tarafından yansıtılıyor. Cihaz kolay bir şekilde USB’ye bağlanarak şarj ediliyor.

Henüz konsept aşamasındaki IvyGuide cihazının tasarımcıları Shi Jian, Sun Jiahao ve Li Ke kitap severlere duraklamadan kitap okuma deneyimi yaşatmayı planlıyor.

Facebook Sayfamızı beğenirseniz seviniriz. Twitter Hesabımızı da takip edebilirsiniz. Böylece sizinle paylaştığımız yazıları sosyal medya hesaplarınızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.

:

: (yayınlanmayacak)

: (varsa)

:Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Copyright © Tüm hakları saklıdır. - Tema: Teknolojilik