Teknoloji, internet, web, girişimler, sosyal medya

Web sitemizde 21 kategori'de 479 makale'ye yazılmış 1265 yorum bulunmaktadır.

Mars’ta koloni kuruluyor!

Kategori: Teknoloji
09 Jan 2013
1 Yorum
1,431 Kez Okundu

Mars'ta koloni kuruluyor!

Mars’ta koloni kurmak gerçekleşiyor. Hollanda merkezli Mars One 2023 yılında kızıl gezegen Mars’ta koloni kurmak için kolları sıvadı. Merkezi Hollanda olan Mars One koloni kurmak için Mars’a gitmek isteyen kişilerde aranılan özellikleri duyurdu. Hatta Mars One doğru kişileri seçmek için 2013’ün ilerleyen zamanlarında televizyonda da yayınlanacak global bir eleme gerçekleştireceğini de açıkladı.

Mars One 18 yaşına girmiş herkesin Mars’ta koloni kurmaya öncü kişiler arasında yer alabileceğini ve bu görevi üstlenebileceğini düşünenlerin başvuru yapabileceklerini söyledi. Mars One’ın söylediğine göre Mars’ta koloni kurmak için aday olacak kişilerin zeki, akli dengelerinin yerinde olması ve fiziksel sağlık durumlarının iyi olması gerekiyor. Mars One tüm bunlara ek olarak Mars’ta koloni kurmaya aday olacak kişilerin bu projeye tamamıyla bağlı olmaları gerektiğini de söylüyor. Ayrıca Mars One bu adayların saatlerce süpersonik bir jetle uçabilecek kişilerden oluşması gerektiğini de söylüyor.

Mars One robotik kargo görevlerine 2016 ve 2021 yılları arasında başlamayı planlıyor. Bu şekilde 2023 yılında koloninin ilk adımı için gönderilecek ilk 4 kişiye yaşam alanları kurulması hedefleniyor. Daha sonra her iki yılda bir başka kişilerin de Mars’a gönderileceği söyleniyor. Koloni kurmak için Mars’a gönderilecek kişilerin Dünya’ya geri dönüşüyle ilgili bir plan da bulunmuyor.

Facebook Sayfamızı beğenirseniz seviniriz. Twitter Hesabımızı da takip edebilirsiniz. Böylece sizinle paylaştığımız yazıları sosyal medya hesaplarınızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.

:

: (yayınlanmayacak)

: (varsa)

:Gelen Aramalar

Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Copyright © Tüm hakları saklıdır. - Tema: Teknolojilik